Reklam
Ben Duydum

Dizin Kapsamı Sorunları Nedir?

Dizin Kapsamı Sorunları Nedir?
Reklam

Dizin Kapsamı Sorunları Nedir?

2018’e girmemiz ile birlikte Google yazılımsal olarak bazı değişiklikler yaptı. Eğer SEO tabanlı web siteler geliştiriyorsak bu değişikliklerin ne olduğunu mutlaka bilmeli ve bu yönde çalışmalar yapmalıyız.

Yılbaşından itibaren Search Console hesabınıza giriş yaptıktan sonra mesajlar bölümünde Search Console dizin kapsam sorunu diye bir mesaj göreceksiniz. Eğer Search Console’un eski sürümünü kullanmaya devam ediyorsanız bu uyarıyı almıyor olabilirsiniz. Yeni sürüm tüm özellikleriyle aktif olduğunda eskiden yeniye geçiş süresinde zorlanmamak için yeni sürüme alışmaya çalışın. Dizin kapsamı sorunu; Google botlarının anlık olarak siteyi ziyaretinde ulaşamadığı linkler için verdiği uyarıdır. Siz düzeltme yapıp yeni site haritası gönderene kadar bu uyarıyı almaya devam edeceksiniz.

Dizin Kapsamı Sorunları İçin Ne Yapmak Gerekir?

Dizin kapsamı sorunları Google botlarının siteyi ziyaretinden sonra oluşan uyarılardır. Bu uyarıyı gidermek için yeni bir site haritası oluşturun. Site haritanızı ana dizine yükleyin. Search Console hesabınızdan site haritası gönderme panelini kullanarak yeni site haritanızı gönderin. Son olarak Google gibi getir yaparak problemi çözebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ