Reklam
Ben Duydum

Maske takma zorunluluğu getirilen iller hangileri?

Maske takma zorunluluğu getirilen iller hangileri?

Maske takma zorunluluğu getirilen iller hangileri?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde önemli tedbirler alınmaya devam ediyor. İl Hıfzısıhha Kurulu kararları da bulunan ile özel olarak ekstra tedbirler uygulamaya alabiliyor.

Vaka sayılarının yeniden binin üzerine çıkmasıyla birlikte geçtiğimiz günlerde ilk etapta 42 ilde maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmıştı. Ardından bu illere Bitlis ve Yalova’nın da eklenmesiyle birlikte sayı 44’e yükselmişti. Son olarak İstanbul, Ankara ve Bursa’da da maskesiz dışarı çıkmanın yasaklanmasıyla birlikte sayı 48’e çıktı.

MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLEN İLLER

Toplamda 44 ilde maskesiz dışarı çıkmak yasaklandı. Maskesiz dışarı çıkmanın yasak olduğu iller şöyle; Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Ankara, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Bitlis, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Kayseri, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Şanlıurfa, Tunceli, Tokat, Uşak, Yalova. Ve Zonguldak.

Bu illerde maske takmayan kişilere idari para cezası uygulanabilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “maskesiz dolaşanları, maske takıyormuş gibi yapanları uygun dille uyaralım” ifadelerine yer vermişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ