Reklam
Ben Duydum

İsmail Dükel Kimdir?

İsmail Dükel Kimdir?

İsmail Dükel
Televizyon haber sunucusu, Gazeteci
Doğum: 1960
Ankara

Gazeteci, yönetici, haber programı sunucusu. 1960 yılında Ankara’da doğdu. Gazeteciliğe 1979 yılında Ankara‘da Rüzgarlı Sokak’ta eski adı Ulus olan Barış gazetesinde başladı. Ankara’da çeşitli gazetelerde çalıştı. Kanal E, Kanal Türk’te dört buçuk yıl kadar Ankara Haber Müdürlüğü yaptı ve kuruculuğunu yaptığı Kanal Biz’de de 13 ay kadar Ankara Haber Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2,5 yıl süren işsizlik dönemi oldu. Bu arada “Gazete 5” diye bir internet sitesinde beş ay kadar çalıştı. 2012 yılının Ocak ayında çalışmaya başladığı Yurt gazetesinde “Meclis Kulisi” adlı köşe ya 1 yıl kadar çalıştı. Yurt gazetesinden ayrıldıktan sonra Haziran 2013 tarihinde Taksim Gezi olayları başladıktan birkaç gün sonra Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç’in daveti ile Genel Yayın Yönetmeliğini Hakan Aygün‘ün yaptığı Halk Tv’de çalışmaya başladı.

Ağustos 2018’de Halk Tv’den ayrıldı.

İsmail Dükel son olarak TELE1’in Ankara temsilcisi olarak görev yapıyor. TELE1 kanalında hafta içi her sabah Kulis programını sunuyor.

İsmail Dükel, 8 haziran 2020 günü kendisi gibi gazeteci Müyesser Yıldız’la b,rliket Askeri Casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alındı. Dükel’in gözaltına alındığını Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ yaptığı sosyal medya paylaşımı ile duyurdu.

Medyada yer alan haberlere göre Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel, Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ile aynı dosyadan gözaltına alındı.

KAYNAKÇA: İsmail Dükel kimdir? İsmail Dükel Halk TV’den neden ayrıldı? (28.08.2018), İsmail Dükel kimdir, İsmail Dükel kaç yaşında? (8 Haziran 2020), TELE1 Ankara Temsilcisi, gazeteci İsmail Dükel gözaltına alındı (tele1.com.tr, 8 Haziran 2020), İsmail Dükel (eksisozluk.com, 8 Haziran 2020), Gazeteci İsmail Dükel gözaltına alındı (yenicaggazetesi.com.tr, 8 Haziran 2020).

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ