Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

22:59 Aşağıdakilerden hangisi stok hesaplarına ilişkin denetim riskinin değerlendirilmesinde kullanılan prosedürlerden biri değildir?

22:58 Aşağıdakilerden hangisi menkul kıymetlerin denetiminde uygulanabilecek bir maddi doğrulama prosedürü değildir?

22:57 BDS 315 İşletme Çevresini Tanımak Sureti ile Önemli Yanlışlık Risklerinin Belirlenmesi ve Değerlendirilmesi standardına göre, risk değerlendirme prosedürleri yukarıdakilerden hangisini/hangilerini içerir?

22:54 Aşağıdaki işlemlerden hangisi stokların finansal tablolar açısından önemli olması durumunda stok hesaplarının denetimi ile ilgili olarak yanlıştır?

22:52 Aşağıdakilerden hangisi BDS 570 İşletmenin Sürekliliği Standardı’na göre, denetçinin denetim çalışmasını tamamlarken değerlendirebileceği işletmenin sürekliliği ile ilgili tehdit oluşturabilecek durumlardan biri değildir?

22:51 Aşağıdakilerden hangisi bağımsız denetim çalışmasında denetçinin amaçları arasında yer almaz?

22:50 Aşağıdakilerden hangisi iç kontrol sisteminden etkilenmez?

22:49 Aşağıdaki denetim prosedürlerinden hangisi maddi duran varlıklar için uygulanabilecek bir kontrol testidir?

22:48 Denetçi, müşteri işletmenin kiralamış olduğu binada aydınlatma sisteminin tamamen yenilenmesine dair yapmış olduğu harcamayı gider olarak kaydettiğini tespit etmiştir. Denetçinin tespit etmiş olduğu bulgu sadece bu bilgi ışığında aşağıdaki yönetim beyanlarından hangisine aykırıdır?

22:47 Varlıkların, işletmenin tasarruf ve kontrolünde olup olmadığına dair test edilen yönetim beyanı aşağıdakilerden hangisidir?

Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Reklam

Kıbrıs adasının ortasından geçen, iki ülke ile sınırı belirleyen Yeşil Hat bulunur.
Türk ve Yunanların çatıştığı bu bölgede Türk köyleri katledildikten sonra 1974’te Türkiye Cumhuriyeti burada bulunan Türklerin haklarını korumak amacıyla askeri birliklerini Kıbrıs’a yollayarak askeri harekat yapma kararı alır ve bu harekatla Türk köylerini koruma altına alır. Bu olaydan sonra Cenevre’de Türkiye, İngiltere ve Yunanistan’ın katıldığı bir toplantı yapılır ve ‘Cenevre Deklarasyonu’ imzalanır. Daha sonra Rumlar bu anlaşmaya da uymadıkları için Kıbrıs’a ikinci bir harekat düzenlenir ve üç gün içinde Kıbrıs’ın Kuzey kısmı tamamen alınır. O günden bu yana iki topluluk arasında hiçbir çatışma olmamıştır. 1975’te Türk Federe Devleti kurulmuş, 15 Kasım 1983’te Türk Federe Devleti Meclisinde oybirliği ile alınan kararla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurulduğu Rauf Denktaş tarafından ilan edilmiştir. Fakat Türkiye dışında hiçbir ülke tarafından tanınmamıştır.

Kuzey Kıbrıs 3.355 km2 lik alana sahiptir ( Kıbrıs adasının %36.5 i ) ve ülkenin başkenti Lefkoşa’dir. Ülkede Türk lirası kullanılır. Kuzey Kıbrıs’ın %98 ini Türkler oluşturur. Tamamen Akdeniz iklimi olan adada yazlar sıcak ve kurak, kışlar serin geçer. Her mevsimde görebileceğiniz temiz kumlar ve mavi sular tatil severler için Kuzey Kıbrıs’ın vazgeçilmezidir. Kışın yalnızca yanınıza alacağınız bir ceket ile serin ve sakin akşamların keyfini çıkarabilirsiniz. Yazın ise tabi ki güneş kremi yanınızda olması gereken en önemli şey. Bunun yanında bisiklet sürmekten tutun da yürüyüş yapmak, doğayı seyretmek, tenis, su kayağı, su sporları, şnorkel yapma gibi daha bir çok aktivite yapma şansı bulabileceğiniz Kuzey Kıbrıs için bunlar daha başlangıç.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ