Reklam
Ben Duydum

UYKU TULUMU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

UYKU TULUMU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
Reklam

UYKU TULUMU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Uyku tulumu tercihi, yapılması planlanan aktiviteye göre değişir. Örneğin kampçılık yapıyorsanız uyku tulumu seçimini konfor açısından yüksek olanlardan yana yapmanız gerekir. Tırmanış veya doğa yürüyüşü

Uyku tulumu kamp sporu için oldukça elzemdir. Decathlon uyku tulumu seçiminde sizlere quechua uyku tulumu veya forclaz uyku tulumu adıyla kaliteli uyku tulumu sunmaktadır.

Uyku tulumu seçerken dikkat etmeniz gereken temel nokta uyku tulumlarının üzerinde bulunan ısı dereceleridir. Bu derecelerden üst limit; standart bir erkeğin terlemeden uyuyabileceği maksimum ısı değerini belirtir. Alt limit; standart bir erkeğin 8 saat boyunca rahatça uyuyabileceği ısı değerini ifade eder.

Decathlon, yaz döneminde kamp yapmak isteyenler için yaz uyku tulumu yani 10 derece uyku tulumu ya da forclaz 15 uyku tulumu gibi seçenekler ile müşterilerini karşılamaktadır. Kış zamanı kampa gidecek kampçıların için ise uyku tulumu 0 derece ve uyku tulumu – 10 derece modeller ihtiyacı karşılayacaktır. Aynı zamanda kaz tüyü uyku tulumu decathlon tarafından sunulmakta olan bir başka modeldir.

Konfor sıcaklığı; standart bir kadının rahatça uyuyabileceği ısı değerini gösterir. Ekstrem sıcaklık; standart bir kadının uyku tulumunun içinde hipotermi riski olan bir sıcaklık derecesinde yaklaşık altı saat hayatta kalabileceği ısı değeridir.

Uyku tulumunu kullanacak kişinin cinsiyeti de kamp tulumu seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur. Kadın ve erkeklerin vücut ısıları birbirinden farklı olduğu için uyku tulumları da farklıdır. Kadın uyku tulumları standart 1.68 boyunda, uzun modellerde ise 1.83 boyundadır. Kadın uyku tulumlarının ayak kısmında ekstra ısı yalıtımı bulunur.

Bu tulumların, erkek uyku tulumlarına göre omuz kısmı dar ve kalça kısmı geniştir. Erkek uyku tulumlarında kısa olanlar 168 cm, standart olanlar 183 cm, uzun olanlar ise 198 cm uzunluğundadır.

Aynı zamanda uyku tulumu büyükler için ve çocuklar için ayrı ayrı satılmaktadır. Unutulmaması gerekir ki uyku tulumu büyükler için erkek ve kadın uyku tulumu olarak ürün adında geçmekteyken çocuklar için olanda sadece çocuk uyku tulumu ibaresi geçer.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ