Reklam
Ben Duydum

Türk Ekonomi Bankası

Türk Ekonomi Bankası
Reklam

Türk Ekonomi Bankası

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye’de faaliyet gösteren İstanbul merkezli özel mevduat bankasıdır.

1927 yılında Kocaeli Halk Bankası T.A.Ş. unvanıyla kurulup 1982 yılına kadar bu isimle faaliyet göstermiştir.

Bu tarihten itibaren yurt çapında faaliyet göstermeye başlayan bankanın genel müdürlüğü İstanbul’a taşınmış, unvanı da Türk Ekonomi Bankası A.Ş. (TEB) olarak değişmiştir.

Banka, 2005 yılında Euro bölgesinin ve dünyanın önde gelen bankalarından biri olan BNP Paribas ile stratejik ortaklık anlaşması imzalamıştır.

Türk Ekonomi Bankası, Türkiye’deki faal bankalar arasında Ziraat Bankası (1863) ve Türkiye İş Bankası’ndan (1924) sonra en köklü üçüncü banka konumundadır.

TEB, 71 şehirde toplam 471 şubesi (4’ü yurtdışı)ve 1,704 ATM’si ile müşterilerine kurumsal, KOBİ, Hazine ve Sermaye Piyasaları, bireysel ve özel bankacılık hizmetlerinin yanı sıra iştirakleri ve grup şirketleri aracılığıyla da, yatırım, leasing, faktoring ve portföy yönetimi alanlarında da finansal hizmet ve ürünler sunmaktadır.

TEB, inovasyondan spora, finansal okuryazarlıktan girişimciliğe, KOBİ’lerden kadın patronlara kadar geniş bir alanda projeler geliştirmektedir.

TEB, Girişim Bankacılığı ile başta tekno girişimciler olmak üzere ülke genelindeki girişimcilere ulaşmak ve onların yenilikçi iş fikirlerini ekonomiye kazandırmak amacıyla çalışmalar yapmaktadır.

Finans sektöründe fintech’lerle birlikte finans çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ