Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

07:05 Aşağıdaki durumlardan hangisinin gerçekleşmesi hâlinde denetim sözleşmesinin yenilenmesi/güncellenmesi gerekmez?

07:02 Denetçi denetim süresince tespit ettiği bir iç kontrol yetersizliği ile ilgili olarak aşağıdaki gerekliliklerden hangisine uymak zorunda değildir?

07:00 Denetim şirketinin ve personelinin, mesleki standartlara ve yürürlükteki mevzuat hükümlerine uyduğuna ilişkin kendisine ve denetim şirketi veya sorumlu denetçi tarafından düzenlenen raporların, içinde bulunulan şartlara uygun olduğuna ilişkin kendisine makul güvence sağlayan sistem aşağıdakilerden hangisidir?

06:58 Türkiye Muhasebe Standartları’na göre hazırlanmış finansal tabloların Bağımsız Denetim Standartları’na uygun olarak denetimini yürütecek bir denetçinin aşağıdakilerden hangisi hakkında görüş vermesi beklenmez?

06:57 Denetçinin dürüstlük, tarafsızlık ve mesleki şüphecilik içinde hareket etmesini teminen, mesleki muhakemesini olumsuz etkileyebilecek tesirlerden ari olarak görüş açıklamasına ne denir?

06:55 Denetçinin aşağıdaki hususlardan hangisine ilişkin alacağı karar, mesleki muhakemesini kullanmasını gerektirmez?

23:40 Denetim kanıtlarıyla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

23:37 Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun (KGK) yayınlamış olduğu Bağımsız Denetim Yönetmeliği’ne göre, denetim faaliyetinde bulunmak isteyenlerin denetçi olarak yetkilendirilmesi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

23:33 Ord. Prof. Dr. Cahit Arf

00:50 2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

Orta gelir tuzağı ne demektir? Türkiye için böyle bir risk var mıdır?

Orta gelir tuzağı ne demektir? Türkiye için böyle bir risk var mıdır?
Reklam

Orta gelir tuzağı ne demektir?
Türkiye için böyle bir risk var mıdır?

Orta gelir tuzağı, gelişmekte olan ülkelerin ekonomik büyüme ile birlikte kişi başına gelir düzeyinde belirli bir seviyeye takılıp kalması durumunu açıklamak
için kullanılan bir kavramdır.

Eşik olarak belirlenen kişi başına gelir seviyesi ise ABD’deki kişi başına gelirinin %20’si olarak alınır.

Dünya Bankasının kişi başına gelir üzerinden yaptığı sınıflandırmaya göre Türkiye üst-orta gelir grubunda yer almaktadır.

Ancak üst gelir grubundaki ülkeler arasında yer alabilmesi için 12 bin doların üzerinde kişi başına gelire sahip olması gerekmektedir.

Türkiye’nin kişi başına gelir seviyesini artırabilmesi için artan yurt içi tasarruflarla üretken yatırımları artırması, imalat sanayisini güçlendirmesi gerekmektedir.

Türkiye, ürün çeşitliliğini sağlayan, inovasyon ve teknolojiyi etkin kullanan bir imalat sanayi ile yüksek katma değer yaratan ürünleri ihraç edebilecek ve ekonomik büyümesini hızlandıracaktır.

Bunun için sağlam makroekonomi politikaları ve geniş kapsamlı yapısal reformların uygulanmasıyla birlikte, destekleyici bir küresel ekonomik ortamın varlığı gerekir.

Bu sayede ulusal gelirini ve kişi başına gelir seviyesini yükseltebilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ