Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

22:59 Aşağıdakilerden hangisi stok hesaplarına ilişkin denetim riskinin değerlendirilmesinde kullanılan prosedürlerden biri değildir?

22:58 Aşağıdakilerden hangisi menkul kıymetlerin denetiminde uygulanabilecek bir maddi doğrulama prosedürü değildir?

22:57 BDS 315 İşletme Çevresini Tanımak Sureti ile Önemli Yanlışlık Risklerinin Belirlenmesi ve Değerlendirilmesi standardına göre, risk değerlendirme prosedürleri yukarıdakilerden hangisini/hangilerini içerir?

22:54 Aşağıdaki işlemlerden hangisi stokların finansal tablolar açısından önemli olması durumunda stok hesaplarının denetimi ile ilgili olarak yanlıştır?

22:52 Aşağıdakilerden hangisi BDS 570 İşletmenin Sürekliliği Standardı’na göre, denetçinin denetim çalışmasını tamamlarken değerlendirebileceği işletmenin sürekliliği ile ilgili tehdit oluşturabilecek durumlardan biri değildir?

22:51 Aşağıdakilerden hangisi bağımsız denetim çalışmasında denetçinin amaçları arasında yer almaz?

22:50 Aşağıdakilerden hangisi iç kontrol sisteminden etkilenmez?

22:49 Aşağıdaki denetim prosedürlerinden hangisi maddi duran varlıklar için uygulanabilecek bir kontrol testidir?

22:48 Denetçi, müşteri işletmenin kiralamış olduğu binada aydınlatma sisteminin tamamen yenilenmesine dair yapmış olduğu harcamayı gider olarak kaydettiğini tespit etmiştir. Denetçinin tespit etmiş olduğu bulgu sadece bu bilgi ışığında aşağıdaki yönetim beyanlarından hangisine aykırıdır?

22:47 Varlıkların, işletmenin tasarruf ve kontrolünde olup olmadığına dair test edilen yönetim beyanı aşağıdakilerden hangisidir?

Multivitamin ve Faydaları Nelerdir?

Ünal Ümitcan Aşık

Ünal Ümitcan Aşık

2018 yılından önce planlayıp, siz değerli takipçilerimize, duyduklarımızı ve öğrendiğimiz bilgileri bu web ortamında paylaşmanın sevincini beraber yaşamak ne güzel. Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez. Mevlana

Multivitamin ve Faydaları Nelerdir?

Multivitaminler, bazı diğer bileşenlerle birlikte birçok farklı vitamin ve mineral içeren takviyelerdir. Bir multivitaminin ne olduğu ya da en iyi multivitamin nedir konusunda gerçek bir standart yoktur, çünkü multivitamin içeriği marka ve ürüne göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Multivitamin takviyeleri tablet, kapsül, çiğnenebilir sakız, toz ve sıvı formda bulunabilirler.

Multivamin kullanımı oldukça yaygın bir durumdur fakat multivitamin kullanırken aynı zamanda dikkatli olunması da gereklidir. Birçok multivitamin kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum ve çinko gibi mineraller içerir.

Mineraller özellikle yüksek dozlarda alındığında mide kanaması, sık idrara çıkma, düzensiz kalp atım hızı, konfüzyon, kas zayıflığı gibi yan etkilere neden olabilir. Aldığınız multivitaminin içeriğinden emin olmak için öncelikle ürününün etiketini okuyunuz.

ultivitamin ilaçları etiketinde belirtilen şekilde veya doktorunuz tarafından öngörüldüğü şekilde kullanılmalıdır. Daha çok veya daha az dozlarda veya tavsiye edilenden daha uzun süre kullanmayın. Ayrıca doktorunuz size söylemediği sürece, birden fazla multivitamini aynı anda almayın. Benzer vitamin ürünlerini birlikte almak, aşırı dozda vitamin alımına ve dolayısıyla ciddi yan etkilere neden olabilir.

Günlük multivitamin takviyeleri birçok fayda sağlamaktır. Enerji seviyenizi artırmanın, modunuzu yükseltmenin ve stres düzeyinizi azaltmanın yanı sıra multivitaminlerin çeşitli farklı yararları da bulunmaktadır. Multivitamin takviyelerinin bilinen diğer yararları bulunmaktadır.

Multivitamin alan kadınların bir diyet ve egzersiz programı uygularken daha fazla kilo verdiği ve dah az açlık hissine sahip olduğu görülmüştür. Aynı zamanda düzenli olarak multivitamin kullanan erkekler de daha fazla kilo kaybı yaşamıştır. Araştırmacılar, multivitaminlerde bulunan bazı besin maddelerinin, yemek sırasında ve sonrasında normal olarak açlığı kapatan hormonlarla etkileşime girebileceğini ve bu şekilde bir etki gösterebileceğini söylemişlerdir.

Toplamda 3200 erkek ve kadın ile daha önce yapılmış 10 çalışmanın bir analizi, multivitaminlerin hafızayı geliştirdiğini ve özellikle erkeklerde daha fazla uyanıklık hali ve iyi hissetme durumu sağladığını göstermiştir. Bu analiz Alzheimer Hastalığı Dergisi’nde yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ