Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

07:05 Aşağıdaki durumlardan hangisinin gerçekleşmesi hâlinde denetim sözleşmesinin yenilenmesi/güncellenmesi gerekmez?

07:02 Denetçi denetim süresince tespit ettiği bir iç kontrol yetersizliği ile ilgili olarak aşağıdaki gerekliliklerden hangisine uymak zorunda değildir?

07:00 Denetim şirketinin ve personelinin, mesleki standartlara ve yürürlükteki mevzuat hükümlerine uyduğuna ilişkin kendisine ve denetim şirketi veya sorumlu denetçi tarafından düzenlenen raporların, içinde bulunulan şartlara uygun olduğuna ilişkin kendisine makul güvence sağlayan sistem aşağıdakilerden hangisidir?

06:58 Türkiye Muhasebe Standartları’na göre hazırlanmış finansal tabloların Bağımsız Denetim Standartları’na uygun olarak denetimini yürütecek bir denetçinin aşağıdakilerden hangisi hakkında görüş vermesi beklenmez?

06:57 Denetçinin dürüstlük, tarafsızlık ve mesleki şüphecilik içinde hareket etmesini teminen, mesleki muhakemesini olumsuz etkileyebilecek tesirlerden ari olarak görüş açıklamasına ne denir?

06:55 Denetçinin aşağıdaki hususlardan hangisine ilişkin alacağı karar, mesleki muhakemesini kullanmasını gerektirmez?

23:40 Denetim kanıtlarıyla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

23:37 Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun (KGK) yayınlamış olduğu Bağımsız Denetim Yönetmeliği’ne göre, denetim faaliyetinde bulunmak isteyenlerin denetçi olarak yetkilendirilmesi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

23:33 Ord. Prof. Dr. Cahit Arf

00:50 2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

Monurol Saşe Nedir? Nasıl Kullanılır?

Monurol Saşe Nedir? Nasıl Kullanılır?
Reklam

Monurol Saşe Nedir? Nasıl Kullanılır?

Monurol Saşe ilacının içerisinde yer alan etken madde 3 gram fosfomisine eşdeğer 5.631 gram fosfomisin trometamol maddesi olmaktadır. Monurol saşe ilacı antibiyotik grubunda yer alan ilaçlar arasında bulunmaktadır genellikle cerrahi operasyonların oluşturabileceği idrar yolu iltihaplanmalarının oluşmasını önlemek ve tedavi etmek amacı ile reçete edilebilmektedir.

Monurol Saşe Nasıl Kullanılır?

İnsanların ilaçlar hakkında en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de ilaçların nasıl kullanıldığı olmaktadır. Monurol Saşe ilacı hakkında insanların en çok araştırdıkları konulardan bir tanesi de Monurol Saşe nasıl kullanılır sorusu olmaktadır. Monurol saşe ilacı saşe formunda yer alan bir ilaç olmaktadır. Saşe grubunda yer alan ilaçlar suda eritilerek kullanılmaktadır. Monurol saşe ilacı da bir bardak suyun içerisinde eritilip içilmesi gerekmektedir.

Monurol Saşe Yan Etkileri

İnsan bedeni ilaç dahi olsa kimyasal maddelere karşı olumsuz reaksiyonlar verebilmektedir. İlaçların insan bedeninde oluşturduğu bu olumsuz reaksiyonlara verilen isim ise yan etki olmaktadır. Her ilacın insan bedeni üzerinde oluşturabileceği yan etki farklı olmaktadır. Bunun temel nedeni ise ilaçların etken maddelerinin farklı maddelerden oluşmasıdır. Bu neden ile her ilacın etken maddesi farklı olabilmektedir. Monurol Saşe yan etkileri ise şu şekilde yer almaktadır.

  • Vajina, baş ağrısı, baş dönmesi, ishal, bulantı ve hazımsızlık Monurol Saşe ilacının yaygın olarak görülen yan etkileri arasında yer almaktadır.
  • Karıncalanma ve batma hissi, kusma, karın ağrısı, deri döküntüsü, gibi yan etkiler Monurol Saşe ilacının nadir olarak gözlemlenen yan etkiler arasın da yer almaktadır.

Monurol Saşe Muadili
Muadil ilaçlar aynı hastalığın tedavisinde kullanılan farklı ilaçlar olmaktadır. Muadil ilaçların içerisinde yer alan etken maddeler, yan etkileri ve kullanım şekilleri farklı olabilmektedir. Bu neden ile muadil ilaçlarında doktora danışarak kullanılması gerekmektedir. Birçok ilacın muadili bulunabiliyorken bazı ilaçların ise muadilleri bulunamamaktadır. Monurol Saşe muadili ilaçlar da şu şekilde yer almaktadır.

DISPARI 3 gr saşe
PHOSMYCIN 3 G saşe
UROCARE 3 gr saşe
URODAY 3 gr 1 saşe
Monurol Saşe Gebelik

Hamilelik kadınların her konuda en hassas oldukları dönemler arasında yer almaktadır. Özellikle hamilelik kadınların sağlık olarak en çok dikkat etmeleri gereken konulardan bir tanesi olmaktadır. Bunun temel nedeni ise hamilelik döneminde kadınlar dikkat etmediği takdir de hem bebek hem de anne zarar görebilmektedir. Bu neden ile hamilelik döneminde kadınların her konuda dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu konuların içerisinde ilaç kullanımı da yer almaktadır. İlaçlar kimyasal maddelerden oluştuğu için bebeğe zarar verme ihtimali olabilmektedir. Monurol Saşe gebelik döneminde kullanılmaması gereken ilaçlar arasında yer almaktadır. İlacın kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekmektedir. Eğer hasta ilacın kullanımı sırasında hamile olduğunu öğrenir ise acilen doktorunu bilgilendirmesi gerekmektedir.

Monurol Saşe Reçetesiz Alınır Mı?

İnsanların ilaçlar hakkında en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de ilaçların reçetesiz bir şekilde alınıp alınamayacağı olmaktadır. Monurol Saşe ilacı hakkında da insanların en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi Monurol Saşe reçetesiz alınır mı sorusu olmaktadır. Monurol Saşe ilacı antibiyotik grubunda yer alan ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. Bu neden ile reçetesiz bir şekilde alınamamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde antibiyotik grubunda yer alan ilaçlar reçeteye tabi tutulmaktadır. Yani ati biyotik grubu içerisinde yer alan hiçbir ilaç eczanelerde reçetesiz bir şekilde satışa sunulamamaktadır. Antibiyotik grubunda yer alan ilaçların satın alınabilmesi için doktor muayenesinden geçerek doktor tarafından reçete edilmesi gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ