Reklam
Ben Duydum

MERCK İLAÇ ECZA VE KİMYA TİC. A.Ş.

MERCK İLAÇ ECZA VE KİMYA TİC. A.Ş.
Reklam

MERCK İLAÇ ECZA VE KİMYA TİC. A.Ş.

Merck, Türkiye’de, 1998 yılından bu yana yaklaşık 220 çalışanıyla, Merck İlaç Ecza ve Kimya Tic. A.Ş adı altında sağlık hizmetleri ve yaşam bilimleri bölümleriyle ilaç ve kimya alanlarında faaliyet göstermektedir. Genel merkezimiz İstanbul’dadır.

Biz, Merck isminin global haklarını elinde bulunduran, kökleri 1668’e dayanan Almanya Darmstadt merkezli orjinal Merck firmasıyız. Şirketimizin Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki adı EMD Serono, MilliporeSigma ve EMD Performance Materials’dır.

TÜRKİYE’DE ÜRÜNLERİ BULUNDUĞU ALANLARDA SÖZ SAHİBİ!

Merck Biyofarma ürünlerinin Türkiye’de hasta ve hekimlerin hizmetine sunulması 1950’li yıllara kadar uzanmaktadır. Uzun yıllardır ülkemizde hizmet veren şirketimiz, 2016 yılı itibariyle Türkiye’de Fertilite, Nöroloji, Endokrinoloji ve Metabolizma ve Onkoloji ana terapötik alanlarında faaliyet göstermektedir. Kurum olarak hedefimiz hastaların yaşam kalitesini artıracak ve hasta ihtiyaçlarını karşılayacak tedavileri ülkemizdeki ve tüm dünyadaki hastalara sunmaktır.

  • Fertilite tedavisi alanında Türkiye’de lider pozisyonda olan şirketimiz, bu alanda tedavi gören hastaların ihtiyaçlarına karşılık veren ve klinik olarak kanıtlanmış en geniş ilaç portföyüne sahiptir.
  • Nöroloji dalında multipl skleroz tedavisi alanındaki çalışmalarımızla da Türkiye’de yine lider bir rol üstlenmiş durumdayız.
  • Endokrinoloji ve Metabolizma alanında tiroid hastalıkları tedavisinde ve büyüme geriliği alanlarındaki ilaçlarımızla hasta ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz.
  • Onkoloji alanında halen kullanıma sunulmuş olan ilacımızla Türkiye’deki onkoloji hastalarının yanındayız.

Tedavi alanlarımızda şirket içi uzmanlığımızı ve becerilerimizi stratejik işbirliklerimizle pekiştirerek yeni ve farklı tedavi yöntemleri geliştirmeye odaklanmış durumdayız. Şirketimiz, Immüno-onkoloji alanında hedefe yönelik yeni moleküllerin geliştirilmesinde, Faz I,II, III çalışmalarına global olarak devam etmektedir. 12 farklı tümor tipinde 2013 yılında başlamış olan ve ümit vaat eden klinik çalışmalarımız bulunmaktadır.

Türkiye’de hastalıkların erken teşhis ve tedavisine yönelik kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimiz aracılığıyla toplumsal değer yaratmak istiyoruz. Özellikle her yıl işbirliği içinde olduğumuz meslek örgütleri ve hasta dernekleriyle, Tiroid Haftası ‘Bilinçlendirme Etkinlikleri’, Kanser Haftası ‘Baş Boyun Kanserleri Farkındalık Çalışmaları’ gerçekleştiriyoruz. İhtiyacı olan çocuklara ve eğitime destek olduğumuz sosyal sorumluluk projelerimizin devamlılığını ve etkinliğini sağlıyoruz.

Türkiye’de Yaşam Bilimleri Bölümü’müz 2009 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Merck Yaşam Bilimleri Bölümü olarak müşterilerimize Araştırma Çözümleri, Uygulama Çözümleri ve Proses Çözümleri ürün grupları altında yenilikçi ekipmanlar ve laboratuvar ürünleri sunuyoruz. 2015 yılında satın alınan Sigma-Aldrich firması ile ürün portföyümüz 300.000’den fazla ürünü kapsamaktadır. Yaşam Bilimleri alanında araştırma ve biyoteknoloji üretim süreçlerini kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktayız.

MERCK TÜRKİYE

Genel Müdür : Şehram Zayer
Çalışan Sayısı : ≃ 250

İş Kollarımız

  • Sağlık Hizmetleri
  • Biyofarma Ana Tedavi Alanlarımız (Fertilite, Nöroloji, Endokrinoloji ve Metabolizma, Onkoloji)
  • Yaşam Bilimleri (Proses Çözümleri, Araştırma ve Uygulama Çözümleri)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ