Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

07:05 Aşağıdaki durumlardan hangisinin gerçekleşmesi hâlinde denetim sözleşmesinin yenilenmesi/güncellenmesi gerekmez?

07:02 Denetçi denetim süresince tespit ettiği bir iç kontrol yetersizliği ile ilgili olarak aşağıdaki gerekliliklerden hangisine uymak zorunda değildir?

07:00 Denetim şirketinin ve personelinin, mesleki standartlara ve yürürlükteki mevzuat hükümlerine uyduğuna ilişkin kendisine ve denetim şirketi veya sorumlu denetçi tarafından düzenlenen raporların, içinde bulunulan şartlara uygun olduğuna ilişkin kendisine makul güvence sağlayan sistem aşağıdakilerden hangisidir?

06:58 Türkiye Muhasebe Standartları’na göre hazırlanmış finansal tabloların Bağımsız Denetim Standartları’na uygun olarak denetimini yürütecek bir denetçinin aşağıdakilerden hangisi hakkında görüş vermesi beklenmez?

06:57 Denetçinin dürüstlük, tarafsızlık ve mesleki şüphecilik içinde hareket etmesini teminen, mesleki muhakemesini olumsuz etkileyebilecek tesirlerden ari olarak görüş açıklamasına ne denir?

06:55 Denetçinin aşağıdaki hususlardan hangisine ilişkin alacağı karar, mesleki muhakemesini kullanmasını gerektirmez?

23:40 Denetim kanıtlarıyla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

23:37 Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun (KGK) yayınlamış olduğu Bağımsız Denetim Yönetmeliği’ne göre, denetim faaliyetinde bulunmak isteyenlerin denetçi olarak yetkilendirilmesi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

23:33 Ord. Prof. Dr. Cahit Arf

00:50 2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

Kadir Gecesinde Neler Yapılmaz?

Kadir Gecesinde Neler Yapılmaz?
Reklam

Kadir Gecesinde Neler Yapılmaz?

Kadir gecesine özel ibadet ve özel bir kadir geçesi namazı yoktur.

Dolayısıyla 100 rekat namaz gibi veya sayısı belirtilmiş bir zikir türü gibi ibadet çeşitleri yoktur.

Olmayan bir ibadet türünü bu gecelerde farzmış gibi göstermek ve bunu farz gibi yapmak bidattir.

Allah’ın ve Rasulü’nün bazı gün ve gecelere özel bildirdiklerinden, tavsiye ettiklerinden başka eklenen her ibadet şekli bidat sayılmaktadır.

Ancak efendimizin normal zamanlarda yapılmasını teşvik ettiği nafile ibadetler dualar zikirler bu gecede fazlasıyla yapılmaya çalışılmalıdır elbette.

Bu gecelerde sevabı çok daha fazla verileceği ümit edilerek ve günahların bağışlanacağını umarak ibadetlerimizi artırabiliriz.

Kadir Gecesinde Neler Yapılır bu gece nasıl değerlendirilir elbette bu yazılanlarla kıymeti yeterince ölçülebilecek bir gece değil..

Allah Teala’nın bizzat Kuran-ı Kerim’de “o geceyi sen ne bilirsin! O gece bin aydan daha hayırlıdır” dediği eşsiz gecedir.

Kadir gecesi yapılacak ibadetler ve dualara samimi bir kalp ve arayışla başlayıp affedilmeye sebep olacak amellerimizin ahiret yurduna yol alıncaya kadar devam etmesi duası ile…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ