Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

07:05 Aşağıdaki durumlardan hangisinin gerçekleşmesi hâlinde denetim sözleşmesinin yenilenmesi/güncellenmesi gerekmez?

07:02 Denetçi denetim süresince tespit ettiği bir iç kontrol yetersizliği ile ilgili olarak aşağıdaki gerekliliklerden hangisine uymak zorunda değildir?

07:00 Denetim şirketinin ve personelinin, mesleki standartlara ve yürürlükteki mevzuat hükümlerine uyduğuna ilişkin kendisine ve denetim şirketi veya sorumlu denetçi tarafından düzenlenen raporların, içinde bulunulan şartlara uygun olduğuna ilişkin kendisine makul güvence sağlayan sistem aşağıdakilerden hangisidir?

06:58 Türkiye Muhasebe Standartları’na göre hazırlanmış finansal tabloların Bağımsız Denetim Standartları’na uygun olarak denetimini yürütecek bir denetçinin aşağıdakilerden hangisi hakkında görüş vermesi beklenmez?

06:57 Denetçinin dürüstlük, tarafsızlık ve mesleki şüphecilik içinde hareket etmesini teminen, mesleki muhakemesini olumsuz etkileyebilecek tesirlerden ari olarak görüş açıklamasına ne denir?

06:55 Denetçinin aşağıdaki hususlardan hangisine ilişkin alacağı karar, mesleki muhakemesini kullanmasını gerektirmez?

23:40 Denetim kanıtlarıyla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

23:37 Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun (KGK) yayınlamış olduğu Bağımsız Denetim Yönetmeliği’ne göre, denetim faaliyetinde bulunmak isteyenlerin denetçi olarak yetkilendirilmesi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

23:33 Ord. Prof. Dr. Cahit Arf

00:50 2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

HAVA ŞARTLARINA GÖRE UYKU TULUMU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

HAVA ŞARTLARINA GÖRE UYKU TULUMU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
Reklam

HAVA ŞARTLARINA GÖRE UYKU TULUMU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Uyku tulumu seçerken öncelikli olarak mevsim, bölge ve sıcaklık ortalamalarını dikkate almanız gerekiyor.

Yazın yapacağınız kamp aktiviteleriniz için uyku tulumu ısı yalıtımı değerinin en az 5 dereceye, kış kampları için ise eksi 5 dereceye karşılık gelmesi önemli.

Bu, belirtilen sıcaklık değerlerine kadar tulumunuzun ısı yalıtımı sağlayacağı anlamına geliyor.

Kamp çadırı kuracağınız bölge ekstrem hava koşullarına sahip ise yani gün içinde hem artı hem de eksi dereceli değerlere maruz kalma ihtimaliniz varsa bu durumda 3 ya da 4 mevsim özellikli uyku tulumu modellerinin seçilmesi faydalı oluyor.

Uyku tulumları kadın ve erkeklerin vücut ısıları birbirinden farklı olduğu için bu cinsiyet ayrımına göre satışa sunuluyor.

Kadınların el ve ayakları erkeklere kıyasla daha çok üşüdüğü için kadınlar için üretilen kamp tulumu kadın modelleri ayak bölgesinde ekstra ısı yalıtımına sahip olarak üretiliyor.

Bunun yanında kalıp ve boy farklılıkları da görülüyor.

Mumya tipi mi yoksa dikdörtgen kesimli uyku tulumu mu alacağınız konusunda kararsızsanız; mumya tipi tulumların özellikle soğuk havalarda etkin yalıtım sağladığını, dikdörtgen kesim kamp tulumlarının ise ilkbahar ve yaz aylarında yüksek olmayan yerlerde kullanıma uygun olduğunu bilmeniz önemli oluyor.

Farklı fermuar detayları da kafanızda karışıklık yaratıyorsa fermuar hacmi küçük olan tasarımların ısı yalıtımını daha sağlıklı bir şekilde yaptığını bilmenizde fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ