Reklam
Ben Duydum

HAVA ŞARTLARINA GÖRE UYKU TULUMU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

HAVA ŞARTLARINA GÖRE UYKU TULUMU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

HAVA ŞARTLARINA GÖRE UYKU TULUMU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Uyku tulumu seçerken öncelikli olarak mevsim, bölge ve sıcaklık ortalamalarını dikkate almanız gerekiyor.

Yazın yapacağınız kamp aktiviteleriniz için uyku tulumu ısı yalıtımı değerinin en az 5 dereceye, kış kampları için ise eksi 5 dereceye karşılık gelmesi önemli.

Bu, belirtilen sıcaklık değerlerine kadar tulumunuzun ısı yalıtımı sağlayacağı anlamına geliyor.

Kamp çadırı kuracağınız bölge ekstrem hava koşullarına sahip ise yani gün içinde hem artı hem de eksi dereceli değerlere maruz kalma ihtimaliniz varsa bu durumda 3 ya da 4 mevsim özellikli uyku tulumu modellerinin seçilmesi faydalı oluyor.

Uyku tulumları kadın ve erkeklerin vücut ısıları birbirinden farklı olduğu için bu cinsiyet ayrımına göre satışa sunuluyor.

Kadınların el ve ayakları erkeklere kıyasla daha çok üşüdüğü için kadınlar için üretilen kamp tulumu kadın modelleri ayak bölgesinde ekstra ısı yalıtımına sahip olarak üretiliyor.

Bunun yanında kalıp ve boy farklılıkları da görülüyor.

Mumya tipi mi yoksa dikdörtgen kesimli uyku tulumu mu alacağınız konusunda kararsızsanız; mumya tipi tulumların özellikle soğuk havalarda etkin yalıtım sağladığını

clomid 50 mg kaufen

, dikdörtgen kesim kamp tulumlarının ise ilkbahar ve yaz aylarında yüksek olmayan yerlerde kullanıma uygun olduğunu bilmeniz önemli oluyor.

Farklı fermuar detayları da kafanızda karışıklık yaratıyorsa fermuar hacmi küçük olan tasarımların ısı yalıtımını daha sağlıklı bir şekilde yaptığını bilmenizde fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ