Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

07:05 Aşağıdaki durumlardan hangisinin gerçekleşmesi hâlinde denetim sözleşmesinin yenilenmesi/güncellenmesi gerekmez?

07:02 Denetçi denetim süresince tespit ettiği bir iç kontrol yetersizliği ile ilgili olarak aşağıdaki gerekliliklerden hangisine uymak zorunda değildir?

07:00 Denetim şirketinin ve personelinin, mesleki standartlara ve yürürlükteki mevzuat hükümlerine uyduğuna ilişkin kendisine ve denetim şirketi veya sorumlu denetçi tarafından düzenlenen raporların, içinde bulunulan şartlara uygun olduğuna ilişkin kendisine makul güvence sağlayan sistem aşağıdakilerden hangisidir?

06:58 Türkiye Muhasebe Standartları’na göre hazırlanmış finansal tabloların Bağımsız Denetim Standartları’na uygun olarak denetimini yürütecek bir denetçinin aşağıdakilerden hangisi hakkında görüş vermesi beklenmez?

06:57 Denetçinin dürüstlük, tarafsızlık ve mesleki şüphecilik içinde hareket etmesini teminen, mesleki muhakemesini olumsuz etkileyebilecek tesirlerden ari olarak görüş açıklamasına ne denir?

06:55 Denetçinin aşağıdaki hususlardan hangisine ilişkin alacağı karar, mesleki muhakemesini kullanmasını gerektirmez?

23:40 Denetim kanıtlarıyla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

23:37 Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun (KGK) yayınlamış olduğu Bağımsız Denetim Yönetmeliği’ne göre, denetim faaliyetinde bulunmak isteyenlerin denetçi olarak yetkilendirilmesi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

23:33 Ord. Prof. Dr. Cahit Arf

00:50 2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

Göz kanlanması neden olur?

Göz kanlanması neden olur?
Reklam

Göz kanlanması neden olur?
Vücudumuzdaki en hassas duyu organımız olan gözde, görme bozukluklarının yanı sıra göz kanlanması da, sıklıkla rastlanılan bir göz problemdir. Bu durumun ana sebebi gözde bulunan kılcal damarların genişleyerek kan toplamasıdır.

Gözda kanlanması genelde şu durumlarda görülmektedir;

Gözün tahriş olması,
Göz kuruması (Lens kullanan insanlarda sıklıkla görülmektedir)

Göze toz kaçması ya da herhangi bir şeye olan alerjiden dolayı gözün kaşınması. (Bu sebepler sonucundan göz kaşıcanacağı için kanlanma olmaktadır)

Bu belirtiler göz kaşınmasının en yaygın nedenleridir ve çok ciddi problemlere yol açmamaktadırlar.

Bilgisayar başından uzun süre vakit geçirmek ya da karanlık bir ortamda kitap okumaya çalışmak göz yorulmasına neden olmaktadır. Ayrıca uykusuzluk da göz kanlanmasına neden olmaktadır.

Yüksek tansiyon (hipertansiyon) vücutta bulunan bütün damarları etkilediği için gözdeki damarları da etkileyerek göz kanlanmasına neden olmaktadır.

Tiroit hastalalıkları göz kurumasına neden olmaktadır. Göz kuruması da göz kanlanmasına sebebiyet vermektedir.

Gözün renkli bölümünde (irisde) oluşan iltihaplanmalar da göz kanlanmasına neden olmaktadır. Bu hastalık üveit olarak bilinmektedir.

Ayrıca hamilelik dönemlerinden bayanlarda göz kanlanması görülmektedir, fakat genelde kısa süreli olup kendiliğinden bir süre sonra geçmektedir.

Bu belirtilerle birlikte görme bozukluğu, göz ağrısı gibi problemleriniz varsa kesinlikle doktora başvurmanız gerekmektedir.

Kanlanmanın önüne geçmek için günde en fazla 12 saat lens takmanız, hergün makyaj yapmamanız, gözlerinizi temiz tutmanız alabileceğiniz başlıca önlemlerdendir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ