Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

22:59 Aşağıdakilerden hangisi stok hesaplarına ilişkin denetim riskinin değerlendirilmesinde kullanılan prosedürlerden biri değildir?

22:58 Aşağıdakilerden hangisi menkul kıymetlerin denetiminde uygulanabilecek bir maddi doğrulama prosedürü değildir?

22:57 BDS 315 İşletme Çevresini Tanımak Sureti ile Önemli Yanlışlık Risklerinin Belirlenmesi ve Değerlendirilmesi standardına göre, risk değerlendirme prosedürleri yukarıdakilerden hangisini/hangilerini içerir?

22:54 Aşağıdaki işlemlerden hangisi stokların finansal tablolar açısından önemli olması durumunda stok hesaplarının denetimi ile ilgili olarak yanlıştır?

22:52 Aşağıdakilerden hangisi BDS 570 İşletmenin Sürekliliği Standardı’na göre, denetçinin denetim çalışmasını tamamlarken değerlendirebileceği işletmenin sürekliliği ile ilgili tehdit oluşturabilecek durumlardan biri değildir?

22:51 Aşağıdakilerden hangisi bağımsız denetim çalışmasında denetçinin amaçları arasında yer almaz?

22:50 Aşağıdakilerden hangisi iç kontrol sisteminden etkilenmez?

22:49 Aşağıdaki denetim prosedürlerinden hangisi maddi duran varlıklar için uygulanabilecek bir kontrol testidir?

22:48 Denetçi, müşteri işletmenin kiralamış olduğu binada aydınlatma sisteminin tamamen yenilenmesine dair yapmış olduğu harcamayı gider olarak kaydettiğini tespit etmiştir. Denetçinin tespit etmiş olduğu bulgu sadece bu bilgi ışığında aşağıdaki yönetim beyanlarından hangisine aykırıdır?

22:47 Varlıkların, işletmenin tasarruf ve kontrolünde olup olmadığına dair test edilen yönetim beyanı aşağıdakilerden hangisidir?

Görüntü İşleme ve Kitle Kaynak Yönetim Sistemi (AYDES UZAL-Görüntü İşleme)

Görüntü İşleme ve Kitle Kaynak Yönetim Sistemi (AYDES UZAL-Görüntü İşleme)
Reklam

Görüntü İşleme ve Kitle Kaynak Yönetim Sistemi (AYDES UZAL-Görüntü İşleme)

Özellikle deprem, heyelan, su baskını, çığ, tasman gibi doğal kaynaklı afet türlerine özelleştirilmiş algoritmalarla uydu ve hava platformlarından elde edilen görüntüler üzerinden afetin etki alanı veya yol açtığı hasarın tespitinin gerçekleştirilebildiği görüntü kıymetlendirme yazılımıdır.

AYDES UZAL, sadece afet sonrası değil, öncesinde de planlama çalışmalarında kullanılabilecek veriler üretebilmektedir.

Aynı  zamanda çadır sayımı, sınıflandırma algoritmaları, değişiklik analizi algoritmaları, yerleşim yeri tespiti gibi fonksiyonlar da içermektedir.

Uzaktan algılama ve hava platformlarından elde edilen ve tek bir kişi tarafından analizi mümkün olmayan veya çok fazla zaman gerektiren yüksek çözünürlüklü görüntülerin dünyanın dört bir
tarafından katılımlarla oluşturulacak uzman/gönüllü kitle tarafından eş zamanlı analiz edilmesi ni sağlayacak sistemdir.

AYDES Kitle Kaynak Altyapısı, uydu/hava görüntüleri yardımı ile her türlü arama kurtarma, hasar analizi, görüntü kıymetlendirme gibi analizler çok geniş alanlarda ve çok kısa sürelerde yapılabilir hale gelecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ