Reklam
Ben Duydum

Funit Mikropellet Kapsül

Funit Mikropellet Kapsül

Funit Mikropellet Kapsül

ENDİKASYON BİLGİSİ :
İlacın etken maddesi İtrakonazol‘ dur. Funit Mikropellet Kapsül, mantarlara karşı etki gösteren bir ilaçtır. Kadın dış üreme organları ve vajinanın (kadınlarda iç üreme organlarıyla dış üreme organlarını birbirine bağlayan hazne), mantar enfeksiyonu (Vajinal Kandidiyazis) tedavisinde kullanılmaktadır.

FUNİT 100 MG MİKROPELLET KAPSÜL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :
İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa ya da herhangi bir kalp hastalığı, kalp ritm bozukluğu, dolaşım problemleri veya geçmişte felç öykünüz varsa ya da kistik fibroz veya KOAH hastasıysanız; doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
Doğurganlık potansiyeline sahip bayanlar, bu ilacın kullanımı sırasında gebe kalmamak için uygun doğum kontrol yöntemlerini kullanmalıdır. İlacın kullanımına son verildikten sonra bir süre daha vücudunuzda kalmaya devam edeceğinden, tedaviniz bitip ilacın kullanımını bıraktıktan sonraki adet dönemine kadar kullandığınız doğum kontrol yöntemlerine devam etmelisiniz.
Tedaviye başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
•12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
Hamile iseniz veya hamilelik şüphesi varsa yada hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

FUNİT 100 MG MİKROPELLET KAPSÜL’ÜN KULLANIM ŞEKLİ :
Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yemekten hemen sonra alınız.

İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :
Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
Mide bulantısı, karın ağrısı yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: İtrakonazol
İlaç Marka İsmi: Funit 100 mg Mikropellet Kapsül
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ilaç sınıflamasında Funit, sırasıyla; ANTİENFEKTİFLER, SİSTEMİK ANTİMİKOTİKLER, Triazol türevleri ve İtrakonazol olarak sınıflandırılmış şekilde ve J02AC02 ATC koduyla yer alır. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz Funit’in üretimini yapan NOBEL İLAÇ SANAYİİ VE TİCARET A.Şti’dir. Ruhsatı da aynı şirkete aittir.
— Funit Kapsül endikasyonu, ne ilacı; ilacın uygulanımından önce bilinmesi gereken konular; emzirme evresinde, hamile olanlarda kullanılır mı; etkileşim bilgisi ve kontrendikeleri; saklama koşulları; kullanımı ile ortaya çıkan istenmeyen etkilerde yapılması gerekenler; öneriler, uygulama biçimi, doz bilgileri ile ilgili hekim ve hastaların okuması için hazırlanmış prospektüslerin pdf belgelerinde NOBEL İLAÇ’ın daha kapsamlı açıklamalarına erişilebilir.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ