Reklam
Ben Duydum

FULSAC 20 MG KAPSÜL’ÜN KULLANIM ŞEKLİ

FULSAC 20 MG KAPSÜL’ÜN KULLANIM ŞEKLİ

FULSAC 20 MG KAPSÜL’ÜN KULLANIM ŞEKLİ

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile alınız. Yemek esnasında veya öğün aralarında alınabilir. Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.
 3. Doz aşımı yapmamaya özen gösteriniz. Eğer doz aşımı yaptığınızı düşünüyorsanız acil yardım alınız. FULSAC Kapsül’de doz aşımı belirtileri şunlardır; İç bulantısı, kusma, nöbet geçirme, kalp atışlarında düzensizleşme ya da kalp durması.
 4. İlacınızı doktorunuzun belirlediği süre boyunca kullanmaya devam ediniz. Kesinlikle doktorunuzun talimatı dışında tedavi sonlanmadan ilacın kullanımını kesmeyiniz

  İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
  2. İştahta azalma, kilo kaybı, sabah erken uyanma, anksiyete, sinirlilik, gerginlik, anormal rüyalar, libido azalması, uyku bozuklukları, baş ağrısı, dikkat bozukluğu, sersemlik, tat almada bozukluk, yorgunluk, uyku hali, bulanık görme, anormal kalp atışları, yüzde kızarma, esneme, bulantı, kusma, ishal, karın ağrısı, ağız kuruluğu, deride döküntü ve kaşıntı, eklem ağrısı ve sık idrara çıkma yaygın görülen yan etkilerdir.

   

  İlaç Etken Maddesi: Fluoksetin hidroklorür
  İlaç Marka İsmi: FULSAC 20 mg Kapsül

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ