Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

07:05 Aşağıdaki durumlardan hangisinin gerçekleşmesi hâlinde denetim sözleşmesinin yenilenmesi/güncellenmesi gerekmez?

07:02 Denetçi denetim süresince tespit ettiği bir iç kontrol yetersizliği ile ilgili olarak aşağıdaki gerekliliklerden hangisine uymak zorunda değildir?

07:00 Denetim şirketinin ve personelinin, mesleki standartlara ve yürürlükteki mevzuat hükümlerine uyduğuna ilişkin kendisine ve denetim şirketi veya sorumlu denetçi tarafından düzenlenen raporların, içinde bulunulan şartlara uygun olduğuna ilişkin kendisine makul güvence sağlayan sistem aşağıdakilerden hangisidir?

06:58 Türkiye Muhasebe Standartları’na göre hazırlanmış finansal tabloların Bağımsız Denetim Standartları’na uygun olarak denetimini yürütecek bir denetçinin aşağıdakilerden hangisi hakkında görüş vermesi beklenmez?

06:57 Denetçinin dürüstlük, tarafsızlık ve mesleki şüphecilik içinde hareket etmesini teminen, mesleki muhakemesini olumsuz etkileyebilecek tesirlerden ari olarak görüş açıklamasına ne denir?

06:55 Denetçinin aşağıdaki hususlardan hangisine ilişkin alacağı karar, mesleki muhakemesini kullanmasını gerektirmez?

23:40 Denetim kanıtlarıyla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

23:37 Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun (KGK) yayınlamış olduğu Bağımsız Denetim Yönetmeliği’ne göre, denetim faaliyetinde bulunmak isteyenlerin denetçi olarak yetkilendirilmesi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

23:33 Ord. Prof. Dr. Cahit Arf

00:50 2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

Döviz Piyasası

Döviz Piyasası
Reklam

Döviz Piyasası

Döviz piyasası, ulusal paraların ticaretinin yapıldığı tek bir merkezi olmayan finansal piyasadır.

Ulusal paraların birbirlerine karşı değerleri, genelde rezerv para olarak kabul edilen dolar, euro, yen gibi referans paralarla ifade edilerek belirlenir.

Döviz piyasasında başlıca aktörler olarak dış ticaret, doğrudan dış yatırım ve uluslararası portföy yatırımları yapan iş adamları, bankalar ve dış ekonomik ilişkilere aracılık eden diğer aktörler, spekülatörler ve tasarruf sahipleri sayılabilir.

Ülkeler birçok nedenle, yabancı para rezervleri tutarlar.

Yerli paranın değerini istikrarlı tutma, ekonomik kriz durumunda yeterli likidite ile krizle başa çıkma, yabancı yatırımcılara, ulusal merkez bankasının talep hâlinde yeterli dövizi sağlayacağı yönünde güven verme, ülkenin dış yükümlülüklerini yerine getirme kabiliyetini artırma ve merkez bankasına ve diğer tasarruf ve yatırım sahiplerine portföylerini çeşitlendirerek riski azaltma imkânı verme bu gerekçeler arasında en önemlileridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ