Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

22:59 Aşağıdakilerden hangisi stok hesaplarına ilişkin denetim riskinin değerlendirilmesinde kullanılan prosedürlerden biri değildir?

22:58 Aşağıdakilerden hangisi menkul kıymetlerin denetiminde uygulanabilecek bir maddi doğrulama prosedürü değildir?

22:57 BDS 315 İşletme Çevresini Tanımak Sureti ile Önemli Yanlışlık Risklerinin Belirlenmesi ve Değerlendirilmesi standardına göre, risk değerlendirme prosedürleri yukarıdakilerden hangisini/hangilerini içerir?

22:54 Aşağıdaki işlemlerden hangisi stokların finansal tablolar açısından önemli olması durumunda stok hesaplarının denetimi ile ilgili olarak yanlıştır?

22:52 Aşağıdakilerden hangisi BDS 570 İşletmenin Sürekliliği Standardı’na göre, denetçinin denetim çalışmasını tamamlarken değerlendirebileceği işletmenin sürekliliği ile ilgili tehdit oluşturabilecek durumlardan biri değildir?

22:51 Aşağıdakilerden hangisi bağımsız denetim çalışmasında denetçinin amaçları arasında yer almaz?

22:50 Aşağıdakilerden hangisi iç kontrol sisteminden etkilenmez?

22:49 Aşağıdaki denetim prosedürlerinden hangisi maddi duran varlıklar için uygulanabilecek bir kontrol testidir?

22:48 Denetçi, müşteri işletmenin kiralamış olduğu binada aydınlatma sisteminin tamamen yenilenmesine dair yapmış olduğu harcamayı gider olarak kaydettiğini tespit etmiştir. Denetçinin tespit etmiş olduğu bulgu sadece bu bilgi ışığında aşağıdaki yönetim beyanlarından hangisine aykırıdır?

22:47 Varlıkların, işletmenin tasarruf ve kontrolünde olup olmadığına dair test edilen yönetim beyanı aşağıdakilerden hangisidir?

CORONADAN ZATEN DUDAĞININ KANINI EMEN IŞLETMELERE, BİR DE İŞKURDAN KÇÖ İADE TALEBİ…

Ünal Ümitcan Aşık

Ünal Ümitcan Aşık

2018 yılından önce planlayıp, siz değerli takipçilerimize, duyduklarımızı ve öğrendiğimiz bilgileri bu web ortamında paylaşmanın sevincini beraber yaşamak ne güzel. Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez. Mevlana

CORONADAN ZATEN DUDAĞININ KANINI EMEN IŞLETMELERE, BİR DE İŞKURDAN KÇÖ İADE TALEBİ.. (hukuki ve adil olmadığından dava etmeyi düşündüğüm bu uygulama hakkında siz değerli meslektaşların fikirlerini rica ediyorum)

10 işçili bir işletme 01 nisanda işletmesini fiili olarak kapatıyor. 10 çalışanından sadece 1 tanesi 26 martta yapılan düzenleme çerçevesinde kısa çalışma ödeneği şartlarını taşıdığından, kçö listesine yalnızca uygun olan bu personelini ekleyerek İŞ KURA KÇÖ başvurusunda bulunuyor. Diğer personellerini ise yine aynı gün (1 nisan), üzülerekte olsa tüm sosyal haklarını da ödemek suretiyle işten çıkarmak zorunda kalıyor.

10 gün sonra o tek personeli için KÇÖ onaylanıyor ve ilgili personel 3 ay boyunca bu ödeneği alıyor.

İşte sorun da tam olarak burada başlıyor… Işkurdan gelen yazı da “KÇÖ sürecinde (1 nisanda) işçi çıkışı yaptığınızdan, KÇÖ kesilerek, bu güne kadar kurumumuzca yapılan 3 aylık yersiz ödemenin faiziyle iadesi” talep ediliyor.

26 mart tarihli KÇÖ düzenlemesinin ilgili kısmı;
4447 sayılı Kanunun geçici 23. Maddesi;

“…………Bu madde kapsamında kısa çalışma uygulamasından yararlanabilmek için, iş yerinde kısa çalışma uygulanan dönemde 4857 sayılı Kanunun 25 inci maddesinin birinci fıkrasının (II) numaralı bendinde yer alan sebepler hariç olmak kaydıyla işveren tarafından işçi çıkarılmaması gerekir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ