Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

22:59 Aşağıdakilerden hangisi stok hesaplarına ilişkin denetim riskinin değerlendirilmesinde kullanılan prosedürlerden biri değildir?

22:58 Aşağıdakilerden hangisi menkul kıymetlerin denetiminde uygulanabilecek bir maddi doğrulama prosedürü değildir?

22:57 BDS 315 İşletme Çevresini Tanımak Sureti ile Önemli Yanlışlık Risklerinin Belirlenmesi ve Değerlendirilmesi standardına göre, risk değerlendirme prosedürleri yukarıdakilerden hangisini/hangilerini içerir?

22:54 Aşağıdaki işlemlerden hangisi stokların finansal tablolar açısından önemli olması durumunda stok hesaplarının denetimi ile ilgili olarak yanlıştır?

22:52 Aşağıdakilerden hangisi BDS 570 İşletmenin Sürekliliği Standardı’na göre, denetçinin denetim çalışmasını tamamlarken değerlendirebileceği işletmenin sürekliliği ile ilgili tehdit oluşturabilecek durumlardan biri değildir?

22:51 Aşağıdakilerden hangisi bağımsız denetim çalışmasında denetçinin amaçları arasında yer almaz?

22:50 Aşağıdakilerden hangisi iç kontrol sisteminden etkilenmez?

22:49 Aşağıdaki denetim prosedürlerinden hangisi maddi duran varlıklar için uygulanabilecek bir kontrol testidir?

22:48 Denetçi, müşteri işletmenin kiralamış olduğu binada aydınlatma sisteminin tamamen yenilenmesine dair yapmış olduğu harcamayı gider olarak kaydettiğini tespit etmiştir. Denetçinin tespit etmiş olduğu bulgu sadece bu bilgi ışığında aşağıdaki yönetim beyanlarından hangisine aykırıdır?

22:47 Varlıkların, işletmenin tasarruf ve kontrolünde olup olmadığına dair test edilen yönetim beyanı aşağıdakilerden hangisidir?

CFO ne demek? CFO ne iş yapar?

CFO ne demek? CFO ne iş yapar?
Reklam

CFO ne demek? CFO ne iş yapar?

CFO AÇILIMI NE?

Açılımı ‘Chief Financial Officer’ olan CFO’nun ne anlama geldiği ve ne tür bir iş yaptığı ile ilgili araştırmalar son dönemde hız kazandı. İşte, iş dünyası ile yakından ilgili kişilerin sık sık duyduğu “CFO” kelimesinin anlamı…

CFO NEDİR?

“CFO ne demek?” sorusuna kısaca “Finans Grubu Başkanı” ya da “Finansal İşler Müdürü” diyebiliriz. Bir şirketteki finans sürecini en üst düzeyde temsil eden, bu alandan sorumlu baş yönetici olan CFO’lar çalıştıkları firma içerisinde finansal işlerden sorumlu en yetkili kişilerdir.

CFO’lar bulundukları pozisyon gereği, kriz yönetimi ve risk yönetimi gibi konularla da  çalışırlar ve sorumluluk üstlenirler. CFO’lar ayrıca belli aralıklarla üst düzey yöneticilerine firmanın mali işleri ile ilgili olarak rapor verirler. Şirketlerin karar mekanizmalarında önemli rol oynayan CFO’lar, bağlı bulundukları organizasyonun tüm finansman dengesini yönetir ve gerekli kararları alırlar.

CFO OLARAK KİMLER GÖREVLENDİRİLİR?

Genellikle ekonomi, işletme, finans ve benzeri bölümlerden mezun olan CFO’lar, iyi eğitimli ve mali konularda tüm sürece hakim olurlar. CFO’lar ayrıca iyi derecede dilde bilmeli.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ