Reklam
Ben Duydum

Altıncı His

Altıncı His

Altıncı His

Bazı insanlar altıncı hislerinin kuvvetli olduğuna inanırlar.Peki, altıncı his bir efsane midir ? Yoksa gerçekten insanlar altıncı hislerini kullanarak birtakım olayları önceden tahmin edebilirler mi ?
İşte sizlere altıncı his ile ilgili tüm bilinenler…

Bilim adamlarına göre; insanlarda görme, duyma, tat alma, dokunma ve koklama olmak üzere beş duyu mevcuttur. Bunlarla beraber kişinin sadece hislerini kullanarak birtakım olayları sezinlemesini sağlayan bir duyunun daha varlığından bahsediyorlar altıncı his adı verilen bu duyu gerçekten var mı ?

Bilim çevreleri altıncı his diye bir fenomenin varlığını kabul etmiyor. Bilim insanlarına göre altıncı yoktur çünkü ispat edilemez. Bununla beraber felsefe, din ve mistisizimle ilgilenen pek çok bilim adamı ve araştırmacılar altıncı hissim var olduğunu iddia ediyor. Aslına bakılırsa altıncı his çoğu zaman geçmiş tecrübeler, katılım ve beyninizin siz farkında olmadan bazı durum ve olayları kodlaması sonucu ortaya çıkabiliyor eğer daha açıklayıcı olmak gerekirse durumu şöyle bir örnekle izah edebiliriz:

Mesela anneniz kardeşiniz veya arkadaşınız mutfakta yemek yaparken arkanızda belirdi siz o kişi görmeseniz bile onun arkanızda olduğunu hissedebilirsiniz genellikle bunun nedeni siz her ne kadar fark etmeseniz de arkanızda bulunan kişinin mikro ölçekteki gölgesini algılamanız bununla birlikte arkanızda bulunan kişinin ses frekansları da kim olduğunu anlamamızı sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ