Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

07:05 Aşağıdaki durumlardan hangisinin gerçekleşmesi hâlinde denetim sözleşmesinin yenilenmesi/güncellenmesi gerekmez?

07:02 Denetçi denetim süresince tespit ettiği bir iç kontrol yetersizliği ile ilgili olarak aşağıdaki gerekliliklerden hangisine uymak zorunda değildir?

07:00 Denetim şirketinin ve personelinin, mesleki standartlara ve yürürlükteki mevzuat hükümlerine uyduğuna ilişkin kendisine ve denetim şirketi veya sorumlu denetçi tarafından düzenlenen raporların, içinde bulunulan şartlara uygun olduğuna ilişkin kendisine makul güvence sağlayan sistem aşağıdakilerden hangisidir?

06:58 Türkiye Muhasebe Standartları’na göre hazırlanmış finansal tabloların Bağımsız Denetim Standartları’na uygun olarak denetimini yürütecek bir denetçinin aşağıdakilerden hangisi hakkında görüş vermesi beklenmez?

06:57 Denetçinin dürüstlük, tarafsızlık ve mesleki şüphecilik içinde hareket etmesini teminen, mesleki muhakemesini olumsuz etkileyebilecek tesirlerden ari olarak görüş açıklamasına ne denir?

06:55 Denetçinin aşağıdaki hususlardan hangisine ilişkin alacağı karar, mesleki muhakemesini kullanmasını gerektirmez?

23:40 Denetim kanıtlarıyla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

23:37 Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun (KGK) yayınlamış olduğu Bağımsız Denetim Yönetmeliği’ne göre, denetim faaliyetinde bulunmak isteyenlerin denetçi olarak yetkilendirilmesi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

23:33 Ord. Prof. Dr. Cahit Arf

00:50 2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

AKAY ARAMA KURTARMA

AKAY ARAMA KURTARMA
Reklam

AKAY ARAMA KURTARMA

AKAY Derneği
Derneğimiz 1999 Kocaeli ve Düzce depremlerinden sonra 2000 yılı Mart başında İstanbul’da kurulmuştur. Özelde depreme, genelde ise afetlere karşı hazırlanmanın en temel adımının çeşitli konu ve düzeylerde eğitim olduğuna inanıyoruz. Eğitim ise, kişilerin depremde (afette) ve sonrasında nasıl davranacağından, deprem öncesinde yapıların ve çevrenin daha güvenli yaşanılır hale getirilmesine kadar çok geniş bir faaliyet alanını kapsamaktadır. Derneğimiz gerek kendi üyelerini arama kurtarma ve acil yardım konularında hazırlarken bir yandan da kamu ve özel kuruluşların yürüttüğü çeşitli afet zararlarını azaltma proje ve uygulamalarına katılmaktadır.
Afete hazırlık konusunda gönüllü olarak çalışan üyelerden oluşan Derneğimiz hiç bir kişi veya kuruluşun doğrudan veya dolaylı organizasyonu altında değildir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ