Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

07:05 Aşağıdaki durumlardan hangisinin gerçekleşmesi hâlinde denetim sözleşmesinin yenilenmesi/güncellenmesi gerekmez?

07:02 Denetçi denetim süresince tespit ettiği bir iç kontrol yetersizliği ile ilgili olarak aşağıdaki gerekliliklerden hangisine uymak zorunda değildir?

07:00 Denetim şirketinin ve personelinin, mesleki standartlara ve yürürlükteki mevzuat hükümlerine uyduğuna ilişkin kendisine ve denetim şirketi veya sorumlu denetçi tarafından düzenlenen raporların, içinde bulunulan şartlara uygun olduğuna ilişkin kendisine makul güvence sağlayan sistem aşağıdakilerden hangisidir?

06:58 Türkiye Muhasebe Standartları’na göre hazırlanmış finansal tabloların Bağımsız Denetim Standartları’na uygun olarak denetimini yürütecek bir denetçinin aşağıdakilerden hangisi hakkında görüş vermesi beklenmez?

06:57 Denetçinin dürüstlük, tarafsızlık ve mesleki şüphecilik içinde hareket etmesini teminen, mesleki muhakemesini olumsuz etkileyebilecek tesirlerden ari olarak görüş açıklamasına ne denir?

06:55 Denetçinin aşağıdaki hususlardan hangisine ilişkin alacağı karar, mesleki muhakemesini kullanmasını gerektirmez?

23:40 Denetim kanıtlarıyla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

23:37 Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun (KGK) yayınlamış olduğu Bağımsız Denetim Yönetmeliği’ne göre, denetim faaliyetinde bulunmak isteyenlerin denetçi olarak yetkilendirilmesi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

23:33 Ord. Prof. Dr. Cahit Arf

00:50 2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

Afad ve GZFT (SWOT) Analizi

Afad ve GZFT (SWOT) Analizi
Reklam

Afad ve GZFT (SWOT) Analizi

Kalkınma Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu Stratejik Planlama Kılavuzu, durum analizi kapsamında idarenin güçlü ve zayıf yönleri ile idarenin dışında oluşabilecek fırsat ve tehditlerin belirlenerek geleceğe dönük stratejiler belirlenmesi gerekliliğini ortaya koymaktadır.

AFAD’ın mevcut potansiyelini ortaya koymak, buna bağlı olarak önümüzdeki 5 yıllık amaçlarına ulaşabilmesini sağlamak için geliştirilmesi gereken yönlerini belirlemek ve stratejik yönelimleri
tanımlayarak planlama altyapısına destek oluşturmak çalışmanın temel amacını oluşturmaktadır.

Bu kapsamda merkez teşkilatındaki tüm daire başkanlıkları ile Hukuk ve Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği’nin katılımı ile gerçekleştirilen Stratejik Plan Çalıştayı’nda GZFT analizinin ilk aşaması tamamlanmıştır.

Ek olarak, 81 ilin Afet ve Acil Durum Müdürleri ile Stratejik Plan Çalıştayı’nın ikinci ayağı gerçekleştirilmiş; Taşra teşkilatının da GZFT analizine etkin katılımı sağlanmıştır. Ayrıca iç paydaş anketinden elde edilen sonuçlar da analize yansıtılmıştır.

Bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkan Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar ve Tehditler diğer yazılarımızda bulabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ