Reklam
Ben Duydum

Afad ve GZFT (SWOT) Analizi

Afad ve GZFT (SWOT) Analizi
Reklam

Afad ve GZFT (SWOT) Analizi

Kalkınma Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu Stratejik Planlama Kılavuzu, durum analizi kapsamında idarenin güçlü ve zayıf yönleri ile idarenin dışında oluşabilecek fırsat ve tehditlerin belirlenerek geleceğe dönük stratejiler belirlenmesi gerekliliğini ortaya koymaktadır.

AFAD’ın mevcut potansiyelini ortaya koymak, buna bağlı olarak önümüzdeki 5 yıllık amaçlarına ulaşabilmesini sağlamak için geliştirilmesi gereken yönlerini belirlemek ve stratejik yönelimleri
tanımlayarak planlama altyapısına destek oluşturmak çalışmanın temel amacını oluşturmaktadır.

Bu kapsamda merkez teşkilatındaki tüm daire başkanlıkları ile Hukuk ve Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği’nin katılımı ile gerçekleştirilen Stratejik Plan Çalıştayı’nda GZFT analizinin ilk aşaması tamamlanmıştır.

Ek olarak, 81 ilin Afet ve Acil Durum Müdürleri ile Stratejik Plan Çalıştayı’nın ikinci ayağı gerçekleştirilmiş; Taşra teşkilatının da GZFT analizine etkin katılımı sağlanmıştır. Ayrıca iç paydaş anketinden elde edilen sonuçlar da analize yansıtılmıştır.

Bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkan Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar ve Tehditler diğer yazılarımızda bulabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ