Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

22:59 Aşağıdakilerden hangisi stok hesaplarına ilişkin denetim riskinin değerlendirilmesinde kullanılan prosedürlerden biri değildir?

22:58 Aşağıdakilerden hangisi menkul kıymetlerin denetiminde uygulanabilecek bir maddi doğrulama prosedürü değildir?

22:57 BDS 315 İşletme Çevresini Tanımak Sureti ile Önemli Yanlışlık Risklerinin Belirlenmesi ve Değerlendirilmesi standardına göre, risk değerlendirme prosedürleri yukarıdakilerden hangisini/hangilerini içerir?

22:54 Aşağıdaki işlemlerden hangisi stokların finansal tablolar açısından önemli olması durumunda stok hesaplarının denetimi ile ilgili olarak yanlıştır?

22:52 Aşağıdakilerden hangisi BDS 570 İşletmenin Sürekliliği Standardı’na göre, denetçinin denetim çalışmasını tamamlarken değerlendirebileceği işletmenin sürekliliği ile ilgili tehdit oluşturabilecek durumlardan biri değildir?

22:51 Aşağıdakilerden hangisi bağımsız denetim çalışmasında denetçinin amaçları arasında yer almaz?

22:50 Aşağıdakilerden hangisi iç kontrol sisteminden etkilenmez?

22:49 Aşağıdaki denetim prosedürlerinden hangisi maddi duran varlıklar için uygulanabilecek bir kontrol testidir?

22:48 Denetçi, müşteri işletmenin kiralamış olduğu binada aydınlatma sisteminin tamamen yenilenmesine dair yapmış olduğu harcamayı gider olarak kaydettiğini tespit etmiştir. Denetçinin tespit etmiş olduğu bulgu sadece bu bilgi ışığında aşağıdaki yönetim beyanlarından hangisine aykırıdır?

22:47 Varlıkların, işletmenin tasarruf ve kontrolünde olup olmadığına dair test edilen yönetim beyanı aşağıdakilerden hangisidir?

Afad – Uluslararası İnsani Yardımlar

Afad – Uluslararası İnsani Yardımlar
Reklam

Afad – Uluslararası İnsani Yardımlar

Ülkemiz 5 kıtada 50’den fazla ülkede, deprem, sel, kuraklık, kıtlık, yangın ve iç karışıklıklar gibi afet ve acil durumlardan etkilenen nüfusa yardım etmek üzere yardım çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Ülkemizin uluslararası yardımlar alanında gerçekleştirdiği çalışmalar insani yardımlarla ilgili raporlara da yansımıştır.

2018 Küresel İnsani Yardım raporuna göre Türkiye 2017 yılında 8 milyar ABD doları yardımla, hem miktar açısından hem de GSMH’ye oranlandığında en çok insani yardım gerçekleştiren ülkeler arasında ilk sırada yer almıştır.

Ülkemiz 2012-2014 yılları arasında en çok yardım yapan ülkeler sıralamasında üçüncü, 2015 ve 2016 yıllarında ise ikinci sırada yer almıştır.

Ülkemizin önemli bir insani yardım aktörü olan Başkanlığımız meydana gelen afetler ve iç karışıklıklar nedeniyle mağdur insanlara zaman kaybetmeden yardım ulaştırmaktadır.

Filistin, Somali gibi süregelen ihtiyaçları olan ülkelere yardımlarına aralıksız devam eden Başkanlığımız TİKA, Türk Kızılayı gibi kuruluşlarımız ve Birleşmiş Milletler Ajanslarıyla iş birliği halinde projeler hayata geçirmektedir.

Başkanlığımız tarafından insani yardım, arama kurtarma, orman yangınlarına müdahale, yaralı tahliyesi gibi faaliyetler kapsamında yaklaşık 60 ülkeye yardım ulaştırılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ