Reklam
Ben Duydum

Afad – Uluslararası İnsani Yardımlar

Afad – Uluslararası İnsani Yardımlar
Reklam

Afad – Uluslararası İnsani Yardımlar

Ülkemiz 5 kıtada 50’den fazla ülkede, deprem, sel, kuraklık, kıtlık, yangın ve iç karışıklıklar gibi afet ve acil durumlardan etkilenen nüfusa yardım etmek üzere yardım çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Ülkemizin uluslararası yardımlar alanında gerçekleştirdiği çalışmalar insani yardımlarla ilgili raporlara da yansımıştır.

2018 Küresel İnsani Yardım raporuna göre Türkiye 2017 yılında 8 milyar ABD doları yardımla, hem miktar açısından hem de GSMH’ye oranlandığında en çok insani yardım gerçekleştiren ülkeler arasında ilk sırada yer almıştır.

Ülkemiz 2012-2014 yılları arasında en çok yardım yapan ülkeler sıralamasında üçüncü, 2015 ve 2016 yıllarında ise ikinci sırada yer almıştır.

Ülkemizin önemli bir insani yardım aktörü olan Başkanlığımız meydana gelen afetler ve iç karışıklıklar nedeniyle mağdur insanlara zaman kaybetmeden yardım ulaştırmaktadır.

Filistin, Somali gibi süregelen ihtiyaçları olan ülkelere yardımlarına aralıksız devam eden Başkanlığımız TİKA, Türk Kızılayı gibi kuruluşlarımız ve Birleşmiş Milletler Ajanslarıyla iş birliği halinde projeler hayata geçirmektedir.

Başkanlığımız tarafından insani yardım, arama kurtarma, orman yangınlarına müdahale, yaralı tahliyesi gibi faaliyetler kapsamında yaklaşık 60 ülkeye yardım ulaştırılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ