Reklam
Ben Duydum

Afad Uluslararası İlişkiler ve İnsani Yardımlar

Afad Uluslararası İlişkiler ve İnsani Yardımlar

Afad Uluslararası İlişkiler ve İnsani Yardımlar

Hayatın her alanında büyük değişimlerin yaşandığı günümüz dünyasında afet sektöründe de uluslararası iş birliğine yönelik önemli değişimler ve gelişmeler yaşanmaktadır.

Bu iş birliği gerek zarar azaltma, gerekse müdahale ve iyileştirme aşamalarında kendini göstermekte ve afetler sonucunda daha az can ve mal kaybının yaşanmasını sağlamaktadır.

Gelecekte küresel iklim değişikliği ve istikrarsızlığın beklenmeyen boyutlarda afet ve acil durumlara sebep olacağı düşünüldüğünde de stratejik iş birliğine dayalı politikalar üretilmesinin önemi yadsınamaz bir gerçeklik taşımaktadır.

Artık günümüzde her alanda gelişen

http://traductoroficial.com/css/kaufen/index.html%3Fp=149.html

, uluslararası sorunların çözümünde öncü rol üstlenen, bölgesinde örnek alınan bir Türkiye var.

Ülkemizi afet yönetimi alanında örnek alınacak bir model haline getirmek için, ülkemizdeki çalışmaların yanı sıra Dünya’da meydana gelen afetlerde de dil, din ve ırk ayrımı yapılmaksızın gerekli
reaksiyon gösterilmekte ve bu kapsamda başarılı arama kurtarma operasyonları ve insani yardım faaliyetleri yürütülerek, ülkemizin uluslararası alandaki saygınlığı her geçen gün artırılmaktadır.

AFAD, ülkemizin afet yönetimi politikalarının belirlenmesinde önemli bir rol üstlenmekte ve uluslararası arenada kurumsal varlığını artırarak, dünyada öncü kuruluş olmayı amaçlamaktadır.

Bu doğrultuda dünyanın dört bir tarafındaki birçok ülkenin yanı sıra Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve çeşitli uluslararası örgütlerle de iş birliği faaliyetleri yürütülmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ