Reklam
Ben Duydum

Afad İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Afad İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular
Reklam

Afad İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

AFAD Gönüllülük Portalı nedir?
AFAD Gönüllülük Portalı, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı tarafından geliştirilip yürütülen AFAD Gönüllülük Programı kapsamında; Tüm gönüllülük faaliyetlerinin takip edilebildiği, içerisinde ücretsiz, etkili ve çok çeşitli konularda çevrim içi eğitimlerin yer aldığı; yüz yüze eğitimlere, faaliyetlere ve görevlere başvurulabilen bir portaldır.
AFAD Gönüllülük Portalı içerisindeki tüm eğitimlerden/sunumlardan ücretsiz olarak yararlanabilir miyim?
Evet. AFAD Gönüllülük Portalı için hazırlanan eğitimler/sunumlar tüm AFAD Gönüllülerine açık ve tamamen ücretsizdir.
 Puanlarımı nasıl kullanabilirim?
Gerçekleştirdiğiniz tüm gönüllü faaliyetlerinden (Profil gücü, çevrim içi eğitim, yüz yüze eğitim, görevler) topladığınız hediye puanları ile portaldaki hediyeler kısmından puanınıza uygun seçtiğiniz hediyeler adresinize gönderilir.
Gönüllü faaliyetlerine katılmak zorunlu mu?
 Sınavlardan başarısız olursam tekrar deneme şansım olur mu?
Çevrim içi eğitimlerde 3 adet sınav hakkınız vardır. 3 deneme de de başarısız olursanız eğitimi baştan almanız gerekir. Yüz yüze eğitimlerle ilgili olarak eğitimi tamamlayıp, sınavda başarısız olursanız size sertifika yerine katılım belgesi düzenlenir. Sınavından başarısız olduğunuz yüz yüze eğitimin sertifikasını alabilmek için eğitimi tekrar almanız gerekmektedir.
 Eğitimleri mobilden de izleyebilir miyim?
Portal mobilde web uyumlu olarak çalışmaktadır. İsterseniz çevrim içi eğitimleri cep telefonlarınız üzerinden de alabilirsiniz. Android ve IOS uyumlu mobil uygulama çalışmaları devam etmekte olup yakında hizmetinize sunulacaktır.
 Sertifika üzerinde ismim yanlış yazıyor, nasıl düzeltebilirim?
Profilinizdeki isim ve soy isim bilgilerinizi güncelleyiniz. Daha sonra bize güncellediğinizi mesaj olarak iletin. Biz sizlere geri dönüş yaptığımızda sertifikanızı yeniden alabilirsiniz.
Göreve katılacağımı bildirdim ama son anda işim çıktı katılamayacağım ne yapmam gerekiyor?
Gönüllü koordinatörünüze görevi gerçekleştiremeyeceğinize dair bir e-posta gönderirseniz, yerinize daha önceden seçilmiş yedek gönüllülerden biri katılabilir. Gönüllü koordinatörünüzün e-posta adresi görevin detaylar bölümünde belirtilmektedir.
 Gönüllü faaliyetleri gerçekleştirilirken ulaşım ve iaşe giderlerim AFAD tarafından karşılanıyor mu?
Gönüllü koordinatörü eşliğinde gerçekleştireceğiniz tüm gönüllü faaliyetlerinde (eğitim, görev, sosyal faaliyet vb. gibi) AFAD imkan bulduğu takdirde ulaşım ve iaşe giderlerinizi karşılar. Ulaşım ve iaşe giderlerinizin karşılanma durumu faaliyetlerin detay kısmında bildirilir.
 AFAD Gönüllü Koordinatörüm kimdir? Nasıl ulaşabilirim?
AFAD Gönüllü koordinatörü, AFAD İl Müdürlüğü personeli veya gönüllüler arasından belirlenecek kıdemli gönüllülerdir. Gönüllülerle toplu olarak gerçekleştirilecek gönüllü faaliyetlerini planlar, organize eder ve faaliyetler gerçekleştirilirken sizlere eşlik eder. Bulunduğunuz ilin en az 2 (iki) gönüllü koordinatörü bulunmaktadır. Gönüllü faaliyetlerinin detay kısmında gönüllü koordinatörünün e-posta adresi bulunur. Buradan gönüllü koordinatörü ile iletişime geçebilirsiniz.
Görevlere katılırken ne yapmam gerekiyor?
Portaldan size atanan görevlerden katılmak istediğiniz görevi seçtiğinizde, görev gerçekleştirilirken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair dijital dokümanlar açılacaktır. Görevi gerçekleştirmeden önce bu dokümanları indirip, incelemeniz sizin için faydalı olacaktır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ