Reklam
Ben Duydum

Afad Başkanı Sunuşu

Afad Başkanı Sunuşu
Reklam

Afad Başkanı Sunuşu

Afetlerin etki ve zararlarını azaltmak için tedbir alan, hazırlık yapan ve riskleri öngörebilen yol haritalarına ihtiyaç bulunmaktadır.

Afet yönetiminin koordinatör kuruluşu olan AFAD, ilk yol haritası olan “2013-2017 Stratejik Planı”nı başarılı bir şekilde hayata geçirmiştir.

Dünya genelindeki gelişmeler ve Türkiye’nin yaşadığı tecrübelerden çıkarılan derslerle, “2019-2023 Stratejik Planı”nı uygulamaya hazır hale getirdik.

AFAD’ın ‘2019-2023 Stratejik Planı’ dünyada değişen şartlara, afet ve acil durumlara yaklaşımı bakımından yenilikçi bir bakış açısı sunmaktadır.

Çağımız, afetlere karşı dirençli, risklerin azaltılmasına odaklı bir sistemin işleyebilmesi için sivil toplum, devlet, iş dünyası faktörlerinin iş birliği yapmasını zorunlu kılmaktadır.

Kurumlarımızın oluşturduğu stratejilerin ve planların katılımcı ve çok aktörlü bir yaklaşımla hazırlanması, bunların geçerliliğini ve uygulanabilirliğini artırması açısından önemlidir.

Katılımcı bir anlayışla hazırlanan, ulusal ve uluslararası konjonktürü dikkate alarak güçlü bir zemine oturtulan AFAD’ın yeni stratejik planında; “Koordinasyon ve İletişim, Risk Azaltma, Afet Esnası ve Sonrası, Toplumsal Farkındalık, Uluslararası Etkililik, KurumsalKapasite” olarak 6 tema ve bu temalara hizmet eden amaçlar yer almaktadır.

Bu amaçları gerçekleştirmek için yeni hedef, plan ve projeler belirlenerek uygulamaya hazır hale getirilmiştir.

Stratejik planımızın, vatandaşlarımızı afetlere hazır ve güvenli bir ülkede yaşatmak için önemli bir bakış açısı sunduğuna inanıyor, 2019-2023 AFAD Stratejik Planı hazırlanırken emeği geçenlere ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

“Afetlere dirençli bir toplum” vizyonu ile hedeflerimize emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU

Başkan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ