Reklam
Ben Duydum
SON HABERLER

22:59 Aşağıdakilerden hangisi stok hesaplarına ilişkin denetim riskinin değerlendirilmesinde kullanılan prosedürlerden biri değildir?

22:58 Aşağıdakilerden hangisi menkul kıymetlerin denetiminde uygulanabilecek bir maddi doğrulama prosedürü değildir?

22:57 BDS 315 İşletme Çevresini Tanımak Sureti ile Önemli Yanlışlık Risklerinin Belirlenmesi ve Değerlendirilmesi standardına göre, risk değerlendirme prosedürleri yukarıdakilerden hangisini/hangilerini içerir?

22:54 Aşağıdaki işlemlerden hangisi stokların finansal tablolar açısından önemli olması durumunda stok hesaplarının denetimi ile ilgili olarak yanlıştır?

22:52 Aşağıdakilerden hangisi BDS 570 İşletmenin Sürekliliği Standardı’na göre, denetçinin denetim çalışmasını tamamlarken değerlendirebileceği işletmenin sürekliliği ile ilgili tehdit oluşturabilecek durumlardan biri değildir?

22:51 Aşağıdakilerden hangisi bağımsız denetim çalışmasında denetçinin amaçları arasında yer almaz?

22:50 Aşağıdakilerden hangisi iç kontrol sisteminden etkilenmez?

22:49 Aşağıdaki denetim prosedürlerinden hangisi maddi duran varlıklar için uygulanabilecek bir kontrol testidir?

22:48 Denetçi, müşteri işletmenin kiralamış olduğu binada aydınlatma sisteminin tamamen yenilenmesine dair yapmış olduğu harcamayı gider olarak kaydettiğini tespit etmiştir. Denetçinin tespit etmiş olduğu bulgu sadece bu bilgi ışığında aşağıdaki yönetim beyanlarından hangisine aykırıdır?

22:47 Varlıkların, işletmenin tasarruf ve kontrolünde olup olmadığına dair test edilen yönetim beyanı aşağıdakilerden hangisidir?

33 – İÇEL

33 – İÇEL
Reklam

Dogu Akdeniz sahilinde, önemli bir liman kenti olan Içel , palmiye agaçlariyla gölgelenen yollari, sehir parki, modern otelleri, yakinlarindaki tarihi kalintilari ve sayisiz kumsallari gezenlere her türlü olanagi saglamaktadir. Diger taraftan Mersin, tarihte, Tarsuslu Aziz Paul adi ile ve Mark Antuan’in Kleopatra’ya evlenme hediyesi olarak Alanya ile Mersin arasindaki topraklari vermesi ile hatirlanir.

Mersin kiyilarinin yaklasik 108 km.lik bölümünü dogal kumsallar olusturmaktadir. Bu plajlar kumsallarinin ince ve temiz olusu ve sualti avciligina uygun olusundan dolayi tercih edilmektedir. Kulakköy, Tasucu, Susanoglu, Kuruçay, Lamas, Yemiskumu, Kiz Kalesi, Çesmeli, Ören, Balikova, Iskele, Yenikas, Ovacik, Büyük Ecelive Anamur Plajlari bunlardan bazilaridir.Tarih ve arkeoloji tutkunlari; Neolitik Dönemden itibaren günümüze kadar kesintisiz iskanin yasandigi Viransehir (Pompeipolis), Roma Dönemi’nde insa edilmis bir Roma kentidir. Hiristiyanlik Dönemi’nde papalik olmus 525′de depremle yikilmistir. Nekropol (mezarlik) tiyatro, hamam, su yollari, tapinak kalintilari mevcuttur. Eski Cami, Osmanli Dönemine ait (1870) önemli bir yapidir. Çesitli dönemlerde restorasyona tabi tutulmustur. Roma Hamami, ilginç  mozaikleri ile büyük ziyaretçi kitlelerini agirlamaktadir.

 

Mersin ilinin ilçeleri; Anamur, Aydincik, Bozyaka, Çamliyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke ve Tarsus’tur.

 

Çamliyayla: Çamliyayla, tarihi Namrun Kalesi eteklerinde kurulmus en büyük en eski yayla yerlesimidir. Toros daglarinin ormanla örtülü yamaçlari pitoresk özelligini koruyan yayla evleri bol günesli yesil ortami, serin havasi ile çok sayida dogal güzelligi bünyesinde barindirir. En önemli tarihi kalintisi ilçenin kuzey yamacinda yükselen tepe üzerinde Namrun Kalesi (Lampron)dir.

 

Erdemli: Mersin’e 37 km uzaklikta bulunan Erdemli ilçesi Kanlidivane (Neapolis) antik kenti ile ünlüdür. Kanlidivane, kule, bazilikalar, nekropol alani ve sarniçlari ile etkileyici tarihi bir alandir.

 

Silifke: Silifke ilçesi, Büyük Iskender’in generallerinden I. Seleukos tarafindan kurulmustur. Ilçedeki gezilecek yerler; Silifke Kalesi, Meryemlik, Hagia, Thekla Bazillikasi, Kubbeli Kilise, Uzuncaburç, Korykos, Kiz Kalesi ve Narli Kuyu’dur.

 

Gülnar: Gülnar ilçesi, Roma Kenti olan Gilindire ve Meydancik Kalesi ile ünlüdür.

 

Mut: Mut ilçesi, Mersin’e 160 km. uzakliktadir. Yapim tarihi kesinlik kazanamayan Mut Kalesi, Karamanogullari özelliklerini tasimaktadir. Alahan (Alacahan) Manastiri, V. yy yapitidir.

GEZILECEK YERLER

 

Müzeler ve Örenyerleri
Müzeler
Içel (Mersin) Müzesi
Silifke Atatürk Evi
Anamur Müzesi
Tarsus Müzesi
Mersin Atatürk Evi Müzesi
Silifke Müzesi
Ören Yerleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ