Reklam
Ben Duydum

22 EDİRNE

22 EDİRNE

Edirne İli Trakya Yarımadasında; Kuzeyde Istıranca Dağları, Güneyinde Koru Dağları ve Ege Denizi-Saroz Körfezi, Batısında Meriç Nehri ve Meriç Ovası, Doğusunda da Ergene Ovasını içine alan 41º 40′ Kuzey enlemleri ile 26º 30′ Doğu boylamları arasında yer almaktadır. Ergene ve Meriç ovalarını içine alan ilimiz topraklarının % 80’ı tarıma elverişlidir. Doğuda Kırklareli ve Tekirdağ illeri, Batıda Yunanistan, Kuzeyde Bulgaristan Devletleri, Güneyde Çanakkale İli ile komşu olan ilimizin Güneyinde Ege Denizi yer almaktadır.
Edirne Ulaşımı
Demiryolu : İstanbul’dan Edirne merkezine trenle ulaşım, İstanbul Sirkeci Garı’ndan her gün 15:20’de sefer olup, yolculuk ortalama 5 saat sürmektedir.Bilet fiyatları konusunda güncel bilgi için 444 8233 numaralı telefondan TCDD Danışma Hattı’nı arayabilirsiniz.

Karayolu : İstanbul-Edirne karayolu ulaşımında TEM otobanı ve E5 (D100) karayolu tercih edilebilir. TEM otobanından Edirne (İstanbul /Mahmutbey-Edirne mesafesi) 228 kilometre, E5 (D100) karayolu üzerinden (İstanbul /Topkapı-Edirne mesafesi) 217 kilometredir. TEM otobanı, oldukça modern ve kaliteli bir yol olmasından dolayı İstanbul’dan direkt olarak Edirne’ye ulaşmak isteyenlerin birinci tercihi durumundadır. Kendi aracıyla seyahat edecek olanlar için TEM otobanı dışında E5 (D100) karayolu da diğer bir alternatiftir.
Edirne Yeryüzü Şekilleri ve Bilgileri
Çandır Dağları : [Dağ] ,

Dalyan Gölü : [Göl] ,

Saros Körfezi : [Körfez] ,

Meriç Nehri : [Nehir] ,

Uzunköprü Dağları : [Dağ] ,

Pravadi Deresi : [Çay] ,

Koru Dağları : [Dağ] ,

Süloğlu Deresi : [Çay] ,

Ergene Nehri : [Nehir] ,

Tunca Nehri : [Nehir] ,

Gala Gölü : [Göl] ,

Arda Nehri : [Nehir] ,

Muzalı Deresi : [Çay] ,

Istıranca Dağları : [Dağ] ,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ