Reklam
Ben Duydum

2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

2021/3 DÖNEMİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

2021/3 Dönemi, Staja Giriş Sınavı 2 Ekim 2021 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılacaktır. Sınav başvurusu yapacak adayların, Kanun’un 4.maddesindeki genel şartlar ile 5/A-a maddesindeki öğrenim şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

Sınav başvuruları, 2-23 Ağustos 2021 tarihleri arasında TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden online olarak alınacaktır. İlk kez sınava başvuru yapacak adaylar, sınav başvuru koşullarını sağladıklarını belgeleyen evraklarını daha sonra odaları tarafından belirlenecek tarihler arasında Odalarına teslim edeceklerdir. Bu konu ile ilgili olarak adaylardan başvuru sırasında taahhütname istenecektir.

Sınav ücreti, aşağıdaki linkte belirtilen banka şubelerinden veya başvuru sırasında sanal pos ile internet üzerinden ödenecektir. Banka hesaplarına havale veya EFT kabul edilmemektedir.

İlk kez sınava katılmak isteyen adayların başvuruları ön başvuru yöntemi ile alınacaktır. Başvuru dosyasında bulunması gereken aşağıda belirtilen evraklardan bir kısmı başvuru sırasında adaylar tarafından TEOS’a yüklenecek, bir kısmı ise sistem tarafından oluşturulacaktır.

e-devlet kapısı üzerinden alınmış nüfus kayıt örneği, diploma / geçici mezuniyet belgesi ve e-devlet kapısı üzerinden alınmış mezun belgesi adaylar tarafından TEOS’a yüklenecektir.

Adli Sicil Belgesi (Adli sicil kaydı TEOS üzerinden adaylar tarafından sorgulanabilir.) Staja Giriş Sınavı Başvuru Belgesi, Staj Başvuru Formu ve Taahhütname ise TEOS tarafından oluşturulacaktır. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra bu evraklar ilgili Oda / TESMER Şubesine teslim edilecektir.
Sınav süresi devam eden (Tekrar başvuru) adayların ise online başvuru yapmaları yeterlidir.

Oda / TESMER Şubesi tarafından yapılacak inceleme sonucunda sınava girme koşullarını sağlayan adayların başvuruları onaylanacaktır. İlk başvurular için başvuru dosyasında bulunması gereken evraklar hakkında detaylı bilgi linkte sunulmuştur.

Başvuru dosyasında bulunması gereken evrak listesi, banka bilgileri için tıklayınız.

* İnternet üzerinden yapılan havale ve EFT işlemleri TESMER hesaplarına yansımadığından herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için sanal pos uygulaması veya ilgili banka şubelerinden ödeme yöntemini kullanınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ